آشنایی با انواع کاغذ در چاپ کتاب
جولای 30, 2018
چاپ فاکتور آنلاین
جولای 31, 2018
نمایش همه

فاکتور خام و انواع آن

فاکتور خام نمونه ای از یک فاکتور تکمیل نشده است . نوع فاکتور خام بستگی به تعدادی از عوامل دارد که از جمله آنها مقصد اصلی حمل و نقل است. برای حمل و نقل داخلی در داخل ایالات متحده، یک فاکتور حمل و نقل استاندارد سند معمولی است. برای کالاهای حمل شده در مرزها، یک فاکتور تجاری مورد نیاز است. هر نوع فاکتور شامل اطلاعات پایه ای است که در فروش اقلام حمل شده استفاده می شود و قطعات مهمی در فرایند حسابداری هستند.

فاکتور خام حمل و نقل

فاکتور حمل و نقل یک حسابداری کلی از موارد ارسال شده از یک فرد یا شرکت به دیگری است. اطلاعات استاندارد شامل نام و محل شخص یا سازمان ارسال کالا و همچنین نام و محل اقامت دریافت کننده می باشد. لیستی از کالاهای موجود، شامل هزینه هر آیتم، تعداد هر آیتم و هزینه کل آیتم ها نیز شامل می شود. مجموع هزینه های دریافت کننده، از جمله مالیات و تخفیف های قابل اجرا، نیز گنجانده شده است.

فاکتور خام تجاری

از آنجا که صورت حساب های تجاری در حمل و نقل بین المللی استفاده می شود، اطلاعات خلاصه به مراتب دقیق تر از فاکتور حمل و نقل استاندارد است. همراه با اطلاعات پایه فرستنده و گیرنده، یک فاکتور تجاری حاوی جزئیات مربوط به تاریخ و شرایط فروش است؛ مقدار، وزن و یا حجم اقلام در حمل و نقل؛ توضیحات کالا شرح بسته بندی؛ ارزش واحد در واحد و همچنین ارزش کل؛ و هزینه بیمه و حمل و نقل اتهامات.

اسناد فاکتور خام

بسته به نوع فاکتور، اسناد مورد استفاده در حمل و نقل در پیچیدگی آنها متفاوت است. از آنجا که حمل و نقل صورتحساب نسبتا ساده و ساده است، آنها می توانند به راحتی با هیچ تخصصی خاص ایجاد شوند. از سوی دیگر، صورتحسابهای تجاری از لحاظ ذاتی پیچیده تر از سطح جزئیات مورد نیاز است. شرکت های حمل و نقل بین المللی به طور منظم به احتمال زیاد ارزش آن را برای ایجاد اسناد سفارشی. شرکت های حمل و نقل در خارج از کشور تنها در موارد نادر، با این حال، می توانند فرم های صورت حساب تجاری را از شرکت حمل و نقل حمل بار حمل کنند.

مشابهت ها و تفاوت ها

هر دو فاکتور حمل و نقل و یک فاکتور تجاری، به عنوان اسناد حقوقی برای کالاهای ارسال شده از طرف یک طرف به حساب می آیند. برای حمل و نقل، صورتحساب یک روش حسابداری برای موجودی فراهم می کند. برای گیرنده ها، صورتحساب روش حسابداری برای پرداخت ها را ارائه می دهد. اگرچه عملکرد هر نوع سند یکسان است، صورتحساب های تجاری جزئیات بیشتری را ارائه می دهند و تعرفه های حساب و استانداردهای بین المللی را در نظر می گیرند.

فاکتور خام موقت چیست؟

هنگامی که کالاها را به اعتبار به مشتریان خود فروختید، باید از طریق صورتحساب آنها را بلیت بدهید. قبل از ارسال صورتحساب نهایی به مشتریان خود، شما ممکن است آنها را یک فاکتور موقت و یا پرومته ارسال کنید. فاکتور موقت قبل یا با حمل کالا ارسال می شود و برای توصیف شرایط فروش استفاده می شود.

شناسایی

یک فاکتور موقت فاکتور واقعی نیست. بنابراین، شما نمیتوانید آن را در سیستم دریافتی حسابتان ثبت کنید، و خریدار آن را در حساب قابل پرداخت خود حساب نمیکند. فاکتور موقت فقط به خریدار می گوید که شرایط فروش چیست و برای تنظیمات فروش به عنوان توافق طرفین و خریدار مورد استفاده قرار می گیرد. فاکتور موقت به عنوان تأییدیه مبنی بر اینکه معامله فروش رخ داده است خدمت نمی کند. اگر مشتری فاکتور موقت را پرداخت نکند، آن را بدون هیچگونه تغییر قانونی محو می کند.

اهمیت

فاکتور موقت می تواند ارتباط بین شما و خریدار را بهبود بخشد. به عنوان مثال، شما می توانید یکی را صادر کنید اگر می خواهید مشتری تایید کند که جزئیات معامله درست است. این به شما اجازه می دهد قبل از صدور صورتحساب نهایی شرایط را اصلاح کنید و به خریدار اجازه دهید که در فاکتور نهایی انتظار داشته باشد. فاکتور موقت نیز مفید است زمانی که شما نیاز به ارائه به مشتری با اطلاعات اضافی در مورد کالا حمل می شود. علاوه بر این، شما ممکن است از آن استفاده کنید، اگر یک شخص ثالث نیاز به بررسی شرایط قبل از ارسال فاکتور نهایی باشد. به عنوان مثال، اگر شما یک کار تعمیر خودرو را اجرا می کنید، یک فاکتور موقت برای شرکت های بیمه برای تأیید پوشش خودرو و پرداخت آن ارسال کنید.

ملاحظات

اگر خدمات خود را انجام دهید، نه به فروش کالاها، می توانید مشتریان خود را یک فاکتور خام موقت بفرستید. در این مورد، از صورتحساب موقت استفاده کنید تا خدماتی را که ارائه می دهید و هزینه آن را مشخص کنید. در صورت درخواست، شرایط معامله را در هر درخواست خریدار تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *