فرآیند چاپ چند مرحله دارد ؟
ژانویه 19, 2019
شناسایی فاکتور غیر رسمی و رویکرد برخورد با آن ها
ژانویه 31, 2019

تاریخچه دستگاه چاپ و استفاده از آن در ایران به قرت 5 قبل از میلاد برمیگردد . در گذشته های دور و هزاران سال قبل از میلاد چاپ بر روی گل و خشت توسط انسان ها انجام می شد اما با گذشت زمان و اختراع جوهر چاپ توسط گوتنبرگ ، دستگاه گوتنبرگ که متن را همراه با تصویر چاپ می کرد ، ساخته شد . با گذشت زمان دستگاه چاپ افست پا به عرصه صنعت چاپ گذاشت و پیشرفت های چشمگیری را در این زمینه برای افراد ایجاد کرد .

دستگاه چاپ

دستگاه چاپ و انواع آن در صنعت

دستگاه های چاپ با توجه به ویژگی ها و کارایی خود به انواع مختلفی تقسیم می شوند . برای انتخاب  و خرید بهترین دستگاه های چاپ ابتدا لیستی از نیازهای خود را یاداشت کرده و بعد از آن اقدام به خرید دستگاه کنید . دستگاه چاپ انواع مختلفی دارد که در این جا توضیح مختصری از خصوصیات و عملکرد آن ها خواهیم داد .

انواع دستگاه های چاپ شامل : دستگاه چاپ بنر ، دستگاه چاپ افست ، دستگاه اکوسالونت و دستگاه لیتوگرافی می باشند که هر یک از این دستگاه ها کارایی و کیفیت خاص خود را داشته و با قیمت های گوناگون در بازار عرضه می شوند .

درصورتی که قصد خرید دستگاه های چاپ بنر را دارید ،بایستی به یکسری از ویژگی های کلی این دستگاه توجه داشته باشید .تا به وسیله آن بتوانید دستگاه با کیفیتی را خریداری کنید.این ویژگی ها و خصوصیات شامل : سرعت  و کیفیت دستگاه درهنگام چاپ بنر ، نرم افزار مورد استفاده در این دستگاه ها باید راحت باشد . صرفه جویی در مصرف رنگ با تجهیز دستگاه به سیستم پرژ ، دستگاه چاپ بنر باید به سیستم خشک کن کم مصرف مجهز باشد .

بدنه دستگاه محکم و سنگین باشد تا از لرزش های آن جلوگیری کند .دستگاه  باید مجهز به عیب یاب خودکار باشد تا در صورت ایجاد هر مشکل و ایراد در دستگاه اخطار لازم را اعلام کند . مجهز به پارکینگ هد و سنسور رول باز کن باشد .

چاپ افست یکی از فراوان ترین و پررونق ترین انواع چاپ ها می باشد که با کیفیت عالی در تیراژ مناسب در صنعت چاپ استفاده می شود . روش کار در دستگاه چاپ افست بدین صورت است که ابتدا نوشته روی استوانه ای از جنس لاستیک قرار می گیرد و با فشار زیاد استوانه دیگر روی کاغذ مورد نظر متن یا تصویر مورد نظر چاپ می گردد . در چاپ افست برای هر رنگ از 3 استوانه اصلی استفاده شده و از طریق زینک در اثر فشار طرح بر روی استوانه دوم می افتد .

مزیت های استفاده از چاپ افست در صنعت چاپ می توان به مقرون به صرفه بودن این چاپ و محدودیت نداشتن در انتخاب کاغذ و استفاده از این روش چاپ در تیراز های بالا مهم ترین خصوصیات دستگاه چاپ افست می باشد .از دستگاه چاپ برای چاپ فاکتور رسمی ، انواع بنر های تبلیغاتی ، تراکت و بروشور و .. استفاده می شود که هر یک از آن ها با توجه به نوع کاغذ با دستگاه خاص به چاپ خواهند رسید .

از ویژگی های مهم چاپ ریسوگرافی می توان به ارزان بودن آن در تیراژ بالا اشاره کرد . از چاپ فلکسوگرافی برای چاپ بر روی کاغذ ، برچسب های روی نوشیدنی و غذا و انواع بسته بندی محصولات مختلف اشاره کرد .سرعت چاپ در این دستگاه ها بسیار بالاست و شباهت فراوانی به دستگاه های چاپ دیجیتالی دارد .در دستگاه چاپ ریسوگرافی از فناوری اسکن تصاویر و انتقال آن با سرعت بالا استفاده می شود . جهت کسب اطلاعات بیش تر در مورد انواع چاپ ریسوگرافی و چاپ افست ، مشاهده فایل دانلود فاکتور رسمی ، نمونه فاکتور رسمی و پیش فاکتور می توانید به وبسایت ما مراجعه نمایید و یا با شماره تلفن 44124928 تماس حاصل فرمایید .

یکی دیگر از انواع دستگاه چاپ می توان به چاپ افست بر روی فلز اشاره کرد . زمانی که از چاپ افست یاد می شود همگی در ذهن خود چاپ روی کاغذ ، مقوا را داریم اما در چاپ افست بر روی فلز که معمولا روی قوطی های رب گوجه فرنگی ، تن ماهی و آب میوه های مختلف استفاده می شود یکی از باکیفیت ترین سیستم های چاپ محسوب می شوند .برای کسب اطلاعات بیش تر در رابطه با انواع چاپ و دستگاه های چاپ مختلف می توانید به سایر مقالات موجود در وبسایت ما مراجعه کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *