چاپ ریسوگراف
آشنایی با چاپ ریسوگراف
نوامبر 12, 2018
آشنایی با چاپ فلکسوگرافی
دسامبر 8, 2018

چاپ دیجیتال مدرن فرایند چاپ تصاویر مبتنی بر دیجیتال به طور مستقیم بر روی انواع مختلف رسانه های تحت پوشش است. بر خلاف چاپ افست، نیازی به چاپ صفحه نیست. فایل های دیجیتالی مانند فایل های PDF و یا فایل های نشر دسکتاپ را می توان به طور مستقیم به چاپ دیجیتال ارسال کرد تا بر روی کاغذ، بوم، پارچه و دیگر زیر شاخه ها چاپ شود.

چاپ دیجیتال مدرن با استفاده از فایل های دیجیتالی یا الکترونیکی از یک رایانه شخصی یا دیگر دستگاه ذخیره سازی دیجیتال به عنوان یک منبع انجام می شود. چاپ دیجیتال بر روی صفحه مطبوعاتی برای انتقال تصویر تکیه نمی کند و همچنین نیازی به ورق های نصب ندارد. با توجه به هزینه های تولید پایین تر، چاپ دیجیتال لیتوگرافی را در طیف وسیعی جایگزین کرده است.

چاپ دیجیتال از یک تصویر شطرنجی استفاده می کند که به کمک فایل های دیجیتالی و نرم افزار های گرافیکی به طور مستقیم به چاپگر ارسال می شود. یک تصویر شطرنجی نیز به عنوان یک bitmap شناخته می شود و یک شبکه از مختصات X و Y در فضای صفحه نمایش با جزئیات کامل مختصات برای چاپ نمایش داده می شود. بر خلاف سایر فرآیندهای چاپ، تونر بستر نفوذ نمی کند. تونر در واقع یک لایه نازک روی سطح را تشکیل می دهد و با کمک یک مایع جوهر به عنوان بخشی از فرآیند گرما یا فرآیند UV می تواند برای پیوستن به سطح استفاده شود.

چاپ دیجیتال مدرن در مقابل چاپ افست

چاپ دیجیتال مدرن با روش های چاپ سنتی، مانند چاپ افست، متفاوت است، زیرا دستگاه های چاپ دیجیتال نیازی به چاپ صفحات ندارند. به جای استفاده از ورق های فلزی برای انتقال یک تصویر، چاپ دیجیتال تصویر را مستقیما بر روی بستر رسانه چاپ می کند.

تکنولوژی چاپ دیجیتال به سرعت در حال پیشرفت است و کیفیت خروجی چاپ دیجیتال به طور مداوم بهبود می یابد. این پیشرفت ها کیفیت چاپی را ارائه می دهند که چاپ تقلبی را خنثی می کند.

چاپ دیجیتال مدرن

مزایای زیادی در ارتباط با چاپ دیجیتال وجود دارد. چاپ دیجیتال کیفیت بهتر و هزینه های کمتری نسبت به چاپ افست دارد.

مزایای چاپ دیجیتال مدرن

 • چاپ برحسب تقاضا
 • چرخش سریع (سرعت بالای تحویل پروژه)
 • صرفه جویی در نیروی انسانی
 • عدم محدودیت تیراژ چاپ
 • سهولت کاربری با دستگاه چاپ
 • نداشتن هزینه های اولیه و راه اندازی
 • قابلیت داده های متغیر (نام، آدرس، کد یا شماره می تواند به آسانی انجام شود)
 • تکنولوژی پیشرفته کیفیت دیجیتال را برای استفاده های بیشتر قابل قبول ساخته است.

مزایای چاپ افست

 • مقادیر زیادی را می توان به صورت موثر چاپ کرد.
 • ارزان ترین روش تولید چاپ با کیفیت بالا
 • انواع متنوعی از انواع کاغذ را می توان مورد استفاده قرار داد.
 • جوهر های سفارشی خاص مانند رنگ های فلزی و پنتون در دسترس هستند.
 • بالاترین کیفیت ممکن چاپ، با جزئیات بیشتر و پایداری رنگ
 • به دلیل عدم تماس بین صفحه زینک و سطح چاپ دارای عمر طولانی می باشد.

آیا چاپ دیجیتال مدرن برای چاپ پروژه مناسب می باشد؟

چاپ افست و دیجیتال هر دو روش برای چاپ مفید هستند. هر کدام از مزایای خاص خود را بسته به نیازهای پروژه شما دارد . هنگامی که شما نیاز به اجرای پروژه بزرگتری دارید که به صدها یا هزاران نفر یا از یک رنگ خاص Pantone با نام تجاری خاص استفاده می کنید، چاپ افست تنها راه حل شما می باشد. همچنین می توانید از انواع بسیار متنوعی از مقالات سفارشی و جوهر های تخصصی مانند رنگ های فلزی یا فلورسنت در فرآیند افست استفاده کنید. چاپ دیجیتال یک پلت فرم ایده آل برای شخصی سازی است. اگر می خواهید تصاویر و پیام ها را به راحتی با استفاده از چاپ داده های متغیر (VDP) تغییر دهید، چاپ دیجیتال راه حل مناسبی است. با پیشرفت در کیفیت و سرعت چاپ، معایب قبلی چاپ دیجیتال به سرعت ناپدید می شوند.

جوهر چاپ دیجیتال شامل تونر و جوهر سفید، قرمز، زرد و سیاه (CMYK) و همچنین رجوهر رنگی مانند نارنجی، آبی و سبز و همچنین جوهر خشک مخصوص برای اثرات فلزی، سفید یا روشن است. برای چاپ فاکتور رسمی و چاپ نمونه فاکتور رسمی می توان از هر دو روش استفاده کرد.

با این حال، در مقایسه با تکنیکهای چاپ افست سنتی، چاپ دیجیتال مدرن هزینه بیشتری برای هر صفحه دارد. بهترین بخش این است که به عنوان یک کسب و کار، نیازهای شما را می توان با هر یک از این انتخاب ها و با کیفیت بالا به چاپ برسانید!

برای دانلود فاکتور رسمی می توانید به سایت دیزاینر تو مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *